Heddal Idrettslag mottok Notodden Kommunes kulturpris under kommunestyremøtet 24. mars. Ordfører Gry Fuglestveit overrakte prisen til idrettslagets representant som var til stede, Stig Garberg. Styreleder for idrettslaget, Håvard Slåtta, sier det er en stor annerkjennelse for alt arbeidet vi har lagt ned de siste årene og viser at vi har blitt lagt merke til. Heddal IL er ikke bare en klubb for Heddøler. Vi arrangerer tilstelninger og arrangement for hele kommunen, og har også masse medlemmer utenfor Heddal – spesielt i ski idrettene.
Vi har de siste årene bygd både i Heddal Aktivitetspark og på Notodden Energi Arena Grønkjær. Aktivitetsparken, som ikke bare er et møtested i bygda, har også blitt et nærmiljøanlegg for hele kommunen. Grønkjær har også blitt en stor møteplass for innbyggerne i kommunen, og er blitt et fantastisk skianlegg for alle.
vi mottok også i 2021 prisen for årets langrennsgruppe, og årets idrettslag i Vestfold og Telemark idrettskrets. Disse prisene, og kulturprisen til Notodden Kommune hadde vi ikke fått hvis det ikke var for den fantastiske dugnadsvillige frivilligheten vi har i bygda. Vi gratulerer alle i Heddal Idrettslag med denne prisen.
Bilde fra kommunestyret 24. mars hvor Heddal Idrettslags representant, Stig Garberg mottok kulturprisen fra Ordfører Gry Fuglestveit